chaty v Českém Ráji na facbooku

Cyklotrasy v okolí

Možnost úschovy kol ve společném uzamykatelném prostoru.

 

Trosky - zřícenina hradu

TroskyZřícenina tohoto hradu, vystavěného na dvou sopečných vrcholcích ve 14. století, je charakteristickou dominantou kraje a jedním ze symbolů Českého ráje. Na okolní krajinu shlíží zbytky dvou věží, nazývané Baba a Panna. Pro návštěvníky jsou zpřístupněny vyhlídky na obou věžích.

Trasa na kole : 16,4km – 1:30h

web

www.mapy.cz

 

 

 

Zámek Sychrov - národní kulturní památka

SychrovZámek Sychrov je perlou regionu Český ráj a patří k nejnavštěvovanějším objektům v Čechách. K zámku patří rozsáhlý anglický park s exotickými dřevinami. Bohaté zámecké interiéry můžeme navštívit v několika okruzích. Za prohlídku stojí největší sbírka francouzského portrétního malíře ve střední Evropě - Rohanská galerie.

Trasa na kole : 21,7km – 1:53h

web

www.mapy.cz

 

 

 

Hrad Valdštejn

ValdštejnJiž vstupní most zaujme návštěvníky galerií barokních soch svatých českých patronů. Na prvním nádvoří můžete nahlédnout do malé kaple, klasicistní dům hradu nabízí prohlídku Slavnostního sálu a salonku s portrétní galerií posledních majitelů Lexů z Aehrenthalu. Zajímavostí je také hladomorna.

Trasa na kole : 14,6km – 1:19h

web

www.mapy.cz
 

 

 

Prachovské skály

Prachovské skályDíky otevřeným náhorním plošinám můžete využít vyhlídek, z nichž budete mít celý Český ráj jako na dlani. Dále poskytují zájemcům široké možnosti horolezectví, kdy je navíc obklopuje nádherná příroda. Tvoří pískovcové skalní město.

Trasa na kole : 19,8km – 1:41h

web

www.mapy.cz

 

 

 

Pivovar Svijany

Pivovar SvijanyV roce 2013 koupil Pivovar Svijany chátrající zámek nedaleko pivovaru. Rekonstruovaná památka byla slavnostně otevřena a zpřístupněna veřejnosti v sobotu 25. 6. 2016. 

Zámek se nachází přímo naproti pivovaru.

Trasa na kole : 17,9km – 1:26h

web

www.mapy.cz

 

 

 

Zámek Mnichovo Hradiště

Zámek Mnichovo HradištěPůvodně renesanční sídlo Václava Budovce z Budova založené roku 1606. Od roku 1627 v majetku Valdštejnů, do barokní podoby byl přestavěn na počátku 18.století. Zestátněn v roce 1946.

Trasa na kole : 15,1km – 1:13h

web

www.mapy.cz
A spousta dalších ...

 


© 2016 IVEJAN s.r.o. | e-mail: ubytovani@chatyvceskemraji.cz