chaty v Českém Ráji na facbooku

Turistika v okolí

Hrad Kost

kostKost je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších hradů v Čechách. Nachází se v unikátní krajinné konfiguraci - na styku tří údolí (s Černým a Bílým rybníkem a říčkou Klenicí). Byl založen ve 14. století na samostatné pískovcové skále v místě mezi třemi močálovými údolími a rybníky. Prohlédnout si můžeme většinu hradního areálu, velmi atraktivní je černá kuchyně s bohatým vybavením.
Trasa turistická: 3,8km – 1:05h

web
www.mapy.cz

 

 

 

Zámek Humprecht

HumprechtZámek Humprecht, nazývaný po svém stavebníku Huprechtu Janu Černínovi z Chudenic, byl postaven v letech 1666 - 1668 na návrší jižně od Sobotky jako lovecký zámeček v centru obory Zámek je unikátní svou architektonickou konstrukcí.  Hodovní síň zámku Humprecht má zajímavou akustiku, zpěv zde doznívá 6-8 sekund.

Trasa turistická: 8,5km– 2:29h

web

www.mapy.cz

 

 

 

Drábské světničky

Drábské světničkyStředověký hrádek Drábské světničky, umístěný na 7 skalních pískovcových blocích. Skalní bloky byly mezi sebou propojeny dřevěnými mosty, dřevěnými nebo kamennými schodišti a ochozy. Dochovaných 18 světniček a 6 chodeb tesaných ve skále bylo doplněno dřevěnými roubenými nástavbami a palisádami.

Trasa turistická: 7km– 2:14h

web

www.mapy.cz

 

 

 

 

Zřícenina Valečov

ValečovPodoba hradu Valečov byla silně ovlivněna pískovcovými skalami, v nichž byl částečně vytesán. Ve skalách vytesané prostory pak byly doplněny dřevěnými stavbami. V této podobě byl Valečov vybudován na počátku 14. století.

Trasa turistická: 7,2km– 2:04h

web

www.mapy.cz

 

 

A spousta dalších ...